Wystawiłeś firmie bądź przedsiębiorstwu opinie na Google i chcesz je znaleźć? Chcesz upewnić się, czy nie napisałeś czegoś pod wpływem emocji zbyt pochopnie? A może zdałeś sobie sprawę, że popełniłeś błąd i chcesz zmienić wystawioną ocenę? Na szczęście istnieje taka możliwość. W każdej chwili możesz wrócić do swoich opinii na Google i wedle własnego uznania edytować je bądź usunąć. W dzisiejszym poradniku pokażemy Ci jak to zrobić – Zapraszamy!

Moje opinie Google – gdzie je znaleźć, zmienić lub usunąć?

Aby sprawdzić swoje opinie na Google należy zalogować się do konta Google. Po lewej stronie zobaczysz wszystkie wystawione przez siebie opinie. Jeżeli chcesz je usunąć bądź edytować, musisz kliknąć ikonkę trzech pionowych kresek, która znajduje się przy nazwie każdego ocenionego przez Ciebie miejsca. Do wyboru masz trzy opcje:

  • „Edytuj opinię”
  • „Usuń opinię”
  • Oraz „Dodaj zdjęcie”

Dlaczego warto sprawdzać moje opinie na Google?

Często zdarza się, że gdy w jakimś miejscu spotyka nas niemiła sytuacja lub zostaniemy źle potraktowani i opisujemy swoje negatywne doświadczenia w opiniach Google. Jeśli należysz do tych osób upewnij się, że czy nie użyłeś w którejś ze swojej opinii zbyt ostrego języka. Mimo, że Google usuwa wulgarne treści, jednak lepiej jest sprawdzić czy gdzieś nie przesadziliśmy.
Co więcej? Warto pamiętać o tym, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Prostym językiem mówiąc, każda aktywność pozostawia po sobie ślad. Dodając opinie na Google udostępniasz publicznie takie dane jak:

  • Twoja nazwa, czyli imię i nazwisko widoczne na stronie „O mnie” w podstawowych informacjach na temat Twojego konta Google
  • Inne multimedia, czyli zdjęcia i filmy dodane przez Ciebie w Mapach Google
  • Oraz wszystkie opinie dodane przez Ciebie w Mapach Google

Zatem najlepiej jest wystawiać jedynie takie oceny, których nie powstydzisz się przed znajomymi czy pracodawcą. Nie oznacza to jednak że opinie wystawiane w Google muszą być zawsze pozytywne. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby były zawsze szczere, merytoryczne i grzeczne.